"ŠKODA Octavia Combi bola v roku 2012 najpredávanejším vozidlom s karosériou kombi Európe," hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA Prof. Dr hc Winfried Vahland. "Nová generácia prináša všetko potrebné k tomu, aby bola aj v nasledujúcich rokoch takto úspešná. Nová Octavia Combi ponúka ešte väčší kus auta, viac miesta a viac, Simply Clever 'riešenie - skrátka: viac značky ŠKODA, "hovorí Vahland.

Zahájenie sériovej výroby v Mladej Boleslavi

Za účelom výroby novej generácie modelu ŠKODA Octavia Combi prešli výrobné kapacity v mladoboleslavskom závode rozsiahlou modernizáciou a rozšírením. Pre výrobu modelov Octavia / Octavia Combi a Rapid rozšírila automobilka kapacitu výrobnej linky postupne z 800 až na 1.200 vozidiel denne.

"Je to náš tretí veľký nábeh novej výroby v priebehu niekoľkých mesiacov," hovorí Michael Oeljeklaus, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA za oblasť výroby a logistiky. "Klobúk dole pred celým tímom pracovníkov výroby, plánovanie, náraďovne a logistiky, ktorý túto úlohu zvládol vysoko odborne a obetavo," povedal Oeljeklaus.

V rámci prípravy výroby nových modelov uviedol závod v Mladej Boleslavi do prevádzky okrem iného novú zvarovňu a plne automatickú linku pre lakovanie interiéru karosérií. Od konca februára je v prevádzke tiež vysoko moderné lisovacie linka, ktorá automobilku stála približne 66 miliónov eur. V týchto dňoch navyše ŠKODA otvára nový logistický sklad, umožňujúce rýchlejšie, pružnejšie a efektívnejšie dodávky dielov pre výrobu vozidiel a agregátov. "Do výroby masívne investujeme. O dôležitosti našej domovskej základne svedčí skutočnosť, že dvaja z troch našich vozidiel, vyrobených na celom svete, pochádza z Európy, "doplňuje Vahland.

Octavia - Auto škoda klub

Priestranná, bezpečná, dynamicky elegantný, úsporná a, Simply Clever '

S novou generáciou modelu ŠKODA Octavia Combi pokračuje značka v najväčšej modelovej ofenzíve v histórii automobilky. Len v tomto roku na trh príde osem nových alebo prepracovaných modelov. Do roku 2015 obnoví ŠKODA celú svoju modelovú paletu a rozšíri ju aj na ďalšie segmenty. V rámci Rastovej stratégie 2018 chce automobilka do roku 2018 zvýšiť svoj celosvetový predaj na minimálne 1,5 milióna vozidiel ročne.

Pre dosiahnutie tohto cieľa zohráva nová ŠKODA Octavia ako zďaleka najpredávanejší model tejto značky dôležitú úlohu. "Octavia je srdcom značky," hovorí Vahland. "Octavia Combi symbolizuje všetky pozitívne hodnoty značky ŠKODA a má veľký podiel na úspechu tejto modelovej rady," zdôraznil predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA. Zo zhruba 3,8 miliónov predaných vozidiel rady ŠKODA Octavia pripadlo zhruba 1,3 milióna vozidiel na model Combi.

Nová ŠKODA Octavia Combi je o 90 milimetrov dlhšia ao 45 milimetrov širšia než jej predchodkyňa. Rázvor vzrástol zhruba o jedenásť centimetrov. Dôsledkom je nová rekordná ponuka miesta a rekordné priestrannosť. Žiadny iný automobil tohto segmentu nedisponuje takým priestorom pre nohy a takým objemom batožinového priestoru.

ŠKODA dôsledne pokračuje v najväčšej modelovej ofenzíve v histórii podniku

K tomu je nutné pripočítať aj rad, Simply Clever 'detailov: vedľa prvkov, známych už z novej generácie vozidla Octavia, ako je obojstranný koberec v batožinovom priestore, rozsiahly sieťový program, početné háčiky na tašky, nádoby na odpadky, držiaky fliaš alebo držiaky multimediálnych zariadenie, škrabka na ľad, umiestnená vo viečku palivovej nádrže alebo držiak reflexnej vesty pod sedačkou vodiča, má nové kombi na palube ďalšia múdra riešenie: odkladacia kapsu pre kabáty alebo diaľkové ovládanie aretácie zadných operadiel z batožinového priestoru. Pod variabilne nastaviteľnou dvojitou podlahou je miesto pre prepravu krycej rolety batožinového priestoru a tiež priestor pre strešné priečniky, ak sa práve nepoužívajú.

Octavia Combi presvedčí jasnými líniami, precíznosťou a dokonalými proporciami. Nové tvaroslovia značky ŠKODA pristane aj novej generácii modelu Octavia Combi. "Toto vozidlo je jednoliaty, kombi predstavuje priestor v najkrajšej podobe," hovorí Dr Frank Welsch, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA za oblasť technického vývoja.

Nová Octavia Combi môže byť na želanie vybavené najmodernejšími bezpečnostnými, komfortnými a infotainmentovými systémy, ktoré boli donedávna bežné len vo vozidlách vyšších tried. Napriek tomu je nová generácia až to 102 kg ľahší ako predchádzajúci model. Toto zníženie hmotnosti a nová generácia motorov TSI a TDI umožnili dosiahnutie rekordných hodnôt spotreby, resp. emisií. Spotreba je v priemere o 17 percent nižšie ako u predchádzajúcich modelov. Šetrná verzie GreenLine sa uspokojí s iba 3,3 litrami nafty na 100 km, to zodpovedá púhym 87 g CO2/km.