nová fabia

Začínajú sa objavovať prvé informácie o novej generácii Škoda Fabia. Napriek tomu, že jej príchod je plánovaný až na budúci rok, úvodné správy sa dostávajú na povrch už teraz. Keďže Fabia si u nás získala doslova až celebritnú popularitu, mnohých bude určite zaujímať, čo si pre nás Škoda pripravila.

Extinct fires still smoldering and all understood how important it is not to stop all well aware that the zithromax side effects are no longer afraid, and Zithromax cope with inflammation as vsegoda happened under similar conditions.

nová fabia

Automobilka predstaví svoje dielo ešte pred letnými prázdninami. Nasledovať bude výstavná premiéra, ktorá sa odohrá na októbrovom autosalóne v Paríži. Štart výroby je údajne naplánovaný na koniec augusta a teda po parížskom autosalóne už nič nebude brániť tomu, aby sa Fabia dostala do predajní.

Fabia tretej generácie dostane dve karosárske varianty. Sedan, našťastie, opäť nepríde. Môžeme sa pripraviť na hatchback a kombi. Čo vieme o dizajne? Žiaden prevrat nečakajte. Nová Fabia sa zaradí ku Octavii III a Rapidu. Predseda dozornej rady koncernu VW Ferdinand Piëch údajne povedal, že kombi vraj bude jedno z najkrajších áut celého koncernu. No, dovolím si byť skeptický, ale nechajme sa prekvapiť. Fabia nikdy nepatrila k dizajnovým skvostom a vzhľad nových škodoviek mne osobne nesadol. Rovnako už asi viete, že Fabia RS III nebude.

Fabia však príde s jedným hendikepom. Nevznikne na novej platforme MQB. Modulárnu platformu musí získať ako prvý VW. V tomto prípade to bude nová generácia Pola, ktorú však Fabia predbehne.

Motorický základ má tvoriť tvojvalcový benzínový motor s objemom 1 liter. Agregát 1,0 MPI poznáme z typu Citigo. Idnes.cz dokonca tvrdí, že v Škode s týmto motorom experimentujú až do takých extrémov, že ho skúšajú v Octavii.

Zobrazenie novej Fabie pochádza od grafika Remca Meulendijka, ktorý svoje práce uverejňuje na blogu. Šikovnému oku neunikne, že chalan len trošku viac pozmenil aktuálne VW Polo a je nepravdepodobné, že 3. generácia Fabie mu bude natoľko podobná.

 

Zdroj: idnes.cz

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1

logonove1

valachovic 120x90.jpg

autofolie zuzi logo

gif20180x180oktober202012

auto123 logo