Škoda Auto chystá obmedzenie výroby. Po modeloch Fabia a Roomster dôjde k zníženiu produkcie, ktorá sa tento krát dotkne minuloročného N.1, modelu Škoda Octavia. Od marca sa ich bude vyrábať 441 denne, namiesto súčasných 574 denne. To bude zrejme znamenať nutnosť presunu personálu, čo sa môže dotknúť i kmeňových zamestnancov. S informáciou prišlo dnešné vydanie týždenníka škodovácký odborář.

 

Extinct fires still smoldering and all understood how important it is not to stop all well aware that the zithromax side effects are no longer afraid, and Zithromax cope with inflammation as vsegoda happened under similar conditions.

Zníženie výroby Octavií bolo naplánované už v decembri. „Výroba bude podľa plánu znížená z 574 na 441 automobilov denne a s touto dennou produkciou sa v súčasnej dobe počíta až do konca tohto roku," povedal týždenníku pracovník pre oblasť výroby Miloš Kovář.

Takýto pokles výroby bude znamenať zánik asi 300 pracovných pozícií. Dotkne sa to napr. montáže, logistiky, zvarovne alebo lakovne. Niekde sa zrušia miesta agentúrnych pracovníkov, v niektorých z týchto prevádzok sa však zníženie počtu pracovných pozícií dotkne i kmeňového personálu.

„Môže sa jednať o zhruba 150 až 180 kmeňových zamestnancov, ktorí by sa museli presunúť na iné pracovné pozície mimo svoju prevádzku," podotkol Kovář.

Firma však zatiaľ spracováva presné počty pracovníkov, ktorých sa situácia dotkne. Podľa zavedenej praxe nahradia títo ľudia na iných miestach agentúrnych pracovníkov, ktorí z firmy odídu.

Podľa predsedu škodováckych odborov Jaroslava Povšíka však už mnoho miest po agentúrnych pracovníkoch nezostáva. „Je už najvyšší čas, aby sa situácia začala obracať, pretože klesá potenciál miest po uvoľnených agentúrnych pracovníkoch a ani vyššia fluktuácia nestačí. Zamestnanosť momentálne drží fakt, že bola s odbormi uzatvorená dohoda, inak by hrozili také veci, ako je hromadné prepúšťanie," povedal Povšík.

Automobilka však i naďalej bude vyrábať Octaviu narozdiel od Fabie alebo Roomsteru v troch zmenách. Octavia sa okrem Boleslavy vyrába i vo Vrchlabí, kde v súčasnosti schádza z výrobných liniek 190 áut denne. Firma navyše plánuje zvýšenie tohto počtu zhruba o 30 áut denne od mája do decembra. Presunie sa tam totiž výroba z Bratislavy, kde začne Volkswagen vyrábať nový malý rodinný voz Up! a pre Octaviu tam už nebude výrobná kapacita.

 

 

zdroj:ČTK

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1

logonove1

valachovic 120x90.jpg

autofolie zuzi logo

gif20180x180oktober202012

auto123 logo