Skoda octavia

 

 

Skoda octavia

Lenže 184 koní, to už v dnešných časoch nie je dvakrát veľa. Hlavne ak ste začuli, že Volkswagen voperoval do nového Passata ten istý dvojliter upravený na dvojnásobné prepĺňanie s celkovým výkonom 240 koní a krútiacim momentom enormných 500 Nm.
To je na štvorvalec ozaj dosť a 184 naftových koníkov sa odrazu nezdá až tak športových. Pravda je, že tento motor je aj o dobrý kusisko ťažší a Podkapotou takej Octavie sa pravdepodobne tak skoro nedostane.
215 koní a 415 Nm je bez zvýšenia hmotnosti slušný údaj. A tento údaj môžete mať, ak zájdete ku špecialistom z Mcchip, ktorý pre kombi RS TDI pripravili kit za 849 eur.
Okrem počítačovej úpravy riadiacej jednotky si môžete prikúpiť aj zníženie podvozku, či špeciálny čierny náter, prípadne nové ostrejšie pruženie a pretekárske disky a pneumatiky. Zníženie podvozku je za 179 eur, zvyšok už bude o dosť drahší.
Podobnú srandu, ale s benzínovou "Eresou" urobil ďalší nemecký tuningový tím - Motoren Technik Mayer (MTM). Ten pripravil kit pre Octaviu RS 2,0 TSI, s ktorým dosiahne výkon 221 kW (301 k). Okrem toho si tiež môžete vybrať špeciálne disky, pneumatiky, upraviť si tiež môžete podvozok, vymeniť pružiny za športovejšie a k dispozícii sú tiež brzdy Brembo

Skoda octavia

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1

logonove1

valachovic 120x90.jpg

autofolie zuzi logo

gif20180x180oktober202012

auto123 logo