Auto škoda klub, o. z.

Horúca novinka Škody kompaktné SUV Karoq dorazilo po októbrovej premiére na autosalóne v Nitre k predajcom. Zatiaľ budú k dispozícii len dve drahšie verzie výbav. Základ príde až začiatkom budúceho roka. 

Karoq je menší súrodenec Kodiaqu. Slovenskému publiku sa predstavil na októbrovom autosalóne v Nitre. V súčasnosti sa fyzicky dostáva k prvým zákazníkom.

 

Karoq je menší súrodenec Kodiaqu. Slovenskému publiku sa predstavil na októbrovom autosalóne v Nitre. V súčasnosti sa fyzicky dostáva k prvým zákazníkom.

Karoq prichádza v štyroch motorizáciách. Základom je preplňovaný benzínový 3-valec 1,0 TSI (85 kW). Nad ním stojí premiérový 4-valec 1,5 TSI Evo (110 kW). Naftu zastupujú motory 1,6 TDI (85 kW) a 2,0 TDI (110 kW). Všetky agregáty možno kombinovať so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Priplatíte si za ňu 2 000 eur. Pohon 4×4 je však k dispozícii len s najvýkonnejším naftovým motorom. Verzia 2,0 TDI s výkonom 140 kW sa na trh chystá v prvej polovici roka.

Novinkou Karoqu je virtuálny prístrojový panel. K dispozícii bude však až v polovici budúceho roka.

V prvej vlne budú k dispozícii len dva drahšie stupne výbav Ambition a Style. Takže v súčasnosti štartuje najlacnejší Karoq 1,0 TSI Ambition so 6-stupňovým manuálom na 19 770 eurách. Výbava je pomerne bohatá. Jazdí na 16-palcových hliníkových diskoch, má dvojzónovú automatickú klimatizáciu, vyhrievané predné sedadlá, voľbu jazdných režimov Driving Mode Selection, multifunkčný volant, elektricky ovládané okná a zrkadlá či audio s Bluetoothom. Paket Ambition Plus za 649 eur doplní vybavenie o 8-palcový infotainment Bolero, konektivitu SmartLink+, bezkľúčové odomykanie či 17-palcové disky kolies.

Kufor karoqu má základný objem 521 litrov. Príplatkové variabilné sedadlá VarioFlex umožňujú meniť veľkosť od 489 do 588 litrov.

 

Zdroj: skoda-auto.sk, pravda.sk

 

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1