Auto škoda klub, o. z.

Úspešný automobil sa predstaví s výrazne prepracovaným dizajnom v svetovej premiére na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018

Facelift Fabie zasiahne najmä prednú časť s novou maskou a LED reflektormi. Diódy však máme očakávať aj v zadných svetlách s novou grafikou.

Škoda Fabia je na trhu od roku 2014. To je dosť dlhý čas na to, aby podstúpila prvú zásadnejšiu modernizáciu. Aj preto, že na svete je už nová generácia Seatu Ibiza a Volkswagenu Polo, postavených na novšej platforme MQB A0. Fabia tak potrebuje opäť zaujať. Stane sa tak na marcovom autosalóne v Ženeve, kde debutuje vo vynovenom šate. Veľa o novinke automobilka ale zatiaľ neprezradila. Na premiéru upozorňuje len prvou skicou a veľmi strohou tlačovou správou.

V každom prípade prinesie Fabii facelift novú „ostrejšiu“ prednú masku a diódové svetlá. S ledkami máme po prvýkrát počítať aj vzadu. Okrem toho dostane Fabia ďalšie praktické prvky Simply Clever. O motoroch nepadlo ani slovo. Veľké zmeny sa však neočakávajú. Napokon, už vlani prepriahla Fabia na novučičký 3-valec 1,0 TSI (70, 81 kW), namiesto pôvodného agregátu 1,2 TSI. Ten by mohol mať výkon zvýšený na 85 kW.

Je tiež pravdepodobné, že z ponuky vypadne 3-valcový diesel 1,4 TDI, s ktorým koncern VW do budúcnosti neráta. Nahradiť by ho mohol 4-valec 1,6 TDI. Ak nie, potom to znamená koniec nafty v celom modelovom rade. Otázna je aj prítomnosť nového agregátu 1,5 TSI, keďže ho zatiaľ dostali len modely využívajúce novšiu architektúru MQB A0, aj to len v najvýkonnejších športových verziách, akou je napríklad Ibiza FR. Skôr to však vyzerá tak, že úsporný benzínový 4-valec zamieri až do novej generácie, plánovanej najskôr na koniec roka 2019.

Zdroj: pravda.sk, skoda-auto.sk

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1