Auto škoda klub, o. z.

 

Nemecké duo Sepp Wiegand / Frank Christian víťazí pri svojom prvom štarte na Legendárna Rally Monte Carlo.

 

Michal Hrabánek, SFŽP motorsportovních aktivít značky ŠKODA, hodnotí vystúpenie na Rally Monte Carlo: "Gratulujem Sepp Frankovi k historickému úspechu, ktorého dosiahli pre celú značku ŠKODA. Predviedli taktický vyzretý výkon, ktory JE prísľubom robiť ďalších súťaží. Stavili sme tento rok na Mladé jazdca veríme, ZE JE TO Správny Krok profesionálnym Budúcnosť. "

Sepp Wiegand neskrýval obrovské nadšenie: "Neskutočne ťažká sutaz neuveriteľný úspech. Nikdy by som pred štartom svojho Prvého Monte nesníval o Tom, ze dosiahneme Tak skvelého výsledku. "
Esapekka Lappi rozbehol sutaz výborne, vyhral Prvá rýchlostnú skúšku, som druhe was však nútený po jazdeckej chybe následnom poškodení zavesenie ľavého predného kolesa odstúpiť: "Sme sklamaní Obrovského, Prvá eresku sme - prez chybu, ktoré sme o sebe v Nej dopustili - vyhrali cítili sme o sebe Dobre. Bohužiaľ táto pomerne malá kolízia sebe skalou spôsobila, ze sme boli hneď na druhe skúške nútení zo Súťaže odstúpiť. Dže nám na vzhľadom Na vsetky členmi tímu Moc Litoměřiciach. Zacatek sezóny sme si predstavovali inak, budeme o sebe snažiť tento NÁŠ výpadok na dalsi súťaži napraviť. Pomoči by k tomu Mel aj NÁŠ tímový tréning, ktorý sme v Monte Carle absolvovali. "
Rally Monte Carlo JE najstaršie zároveň jedna z najťažších súťaží Sveta. Aj tento rok panovali na tratiach náročné zimné podmienky, kedy SE kombinoval najmä sneh s ľadom. Prejazdy prez horské priesmyky vrátane "noci Dlhých ohňov" - Slávny prejazd vrcholom Col de Turini v nadmorskej výške 1606 mnm - 468 súťažných kilometrov, 1352 kilometrov prejazdov, 18 rýchlostných skúšok rozdelených robiť štyroch DNU - na "Monte" JE legenda menom.

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1