Auto škoda klub, o. z.

 

ERC - Rally Islas Canarias - Jan Kopecký je po prvom dni druhý

3/22/2013

Posádka tímu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký so spolujazdcom Pavlom Dresler figuruje po prvej etape Rally Islas Canarias na druhej pozícii.

Tretí súťaži tohtoročného Majstrovstvá Európy zatiaľ dominuje Robert Kubica s viac ako minútovým náskokom. Prvý sekcii poznamenali ranné výrazné výkyvy počasia. Tohtoročná súťaž totiž jazdcom pripravila na miestne pomery nezvyčajné podmienky - dážď a hmlu.
Dvojnásobný víťaz kanárske rally Jan Kopecký prvý deň komentuje: "Sme tu štvrtýkrát, ale takéto počasie sme na Kanároch nikdy nezažili. Jedna eresiek sa išla za dažďa, druhá za mokra a hmly, tretí za krásneho slnečného počasia. Robert jede skvele - naša strata z rannej sekcie je už príliš veľká, v žiadnom prípade však nepoľavíme v našom úsilí a koncentrácii. "
Priebežne vedúci jazdec Robert Kubica, známy vďaka svojmu účinkovaniu vo Formule 1, riadi vozidlo Citroen DS3 S2000 RRC s motorom 1.6 turbo. Tretí v poradí Craig Breen pilotuje Peugeot Super 2000.
Jan Kopecký s Pavlom Dresler usilujú o "kanársky" hetrik a chcú nadviazať na skvelé predstavenie značky ŠKODA na tejto súťaži v uplynulých rokoch, kedy tu piloti vozidiel Fabia Super 2000 obsadili vždy prvú priečku.
Rally Islas Canarias pokračuje v sobotu záverečnou etapou - na posádky čaká ešte šesť rýchlostných skúšok v celkovej dĺžke 102 kilometrov.

 

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1