Auto škoda klub, o. z.

 

Rally Islas Canarias - ŠKODA oslavuje štvrté víťazstvo v rade, Kopecký hetrik
3/23/2013
Také bolo tohtoročné vystúpenie tímu ŠKODA Motorsport, ktorý tu zvíťazil po štvrtýkrát v rade a Jan Kopecký dovŕšil na tejto súťaži hetrik.
Spoločne s Pavlom Dresler oslavuje Jan Kopecký pri svojom druhom štarte v tohtoročnom Majstrovstvá Európy druhé víťazstvo a dominuje hodnotenie ERC.
Držiteľ kanárskeho hetriku Jan Kopecký neskrýva nadšenie: "Miestny rally je jednou z našich najobľúbenejších vôbec - kvalitný povrch, nádherné trate, veľa fanúšikov. ŠKODA tu vyhrala štvrtýkrát v rade, z toho trikrát naša posádka - skvelý počin. Ďakujeme s Pavlom celému tímu za perfektne pripravený automobil. "
Pavel Hortek, manažér tímu ŠKODA Motorsport, hodnotí práve skončenú Rally Islas Canarias slovami: "Honza tu odviedol veľmi zrelý výkon. Bezo zvyšku splnil taktické pokyny, nenechal sa vyviesť z miery nepriaznivým začiatkom súťaže a po zásluhe tu oslavuje už svoje tretie víťazstvo. Honzovi s Pavlom patrí priebežné vedenie v Majstrovstvách Európy plným právom. Výsledky vozidla Fabia Super 2000 na tejto rally hovorí za všetko az Rally Islas Canarias sa tak pre nás stáva pravdepodobne najúspešnejší rally vôbec. "
Jan Kopecký obhájil na Rally Islas Canarias minuloročnej víťazstvo a spoločne s prvenstvom z roku 2010 oslavuje kanársky hetrik. ŠKODA tu zvíťazila štvrtýkrát v rade (2011 Juho Hänninen / Mikko Markkula) a miestne súťaž sa tak stala výsledkovo najúspešnejší rally v histórii projektu Fabia Super 2000 a celej značky ŠKODA.
Kopecký s Dresler vyhrali úvodný podnik tohtoročného ERC - rakúskou Jänner rally a po víťazstve v Las Palmas sa dostali do čela hodnotenia. Druhý došiel na Kanároch Craig Breen na Peugeote a tretí skončil domáci pilot Luis Monzón na Mini.
Majstrovstvá Európy pokračuje 25.-27. apríla štvrtú súťaží na najväčšom z Azorských ostrovov Sao Miguel.

 

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1