Octavia 3 RS

Všetci sa určite nemôžeme dočkať novej Octavie. A milovníci rýchleho zvezenia netrpezlivo čakajú na verziu RS, ktorá by sa mala predávať v polovici budúceho roka, nie vždy však ide všetko podľa plánu a tak sa stalo, že sa nové "ERES" dostalo do škodováckeho konfigurátora, ktorý sa objavil na firemnom, slovenskom webe.

Snímky teraz kolujú internetom a nemajú práve valnú kvalitu, ukazujú ale dosť na to, aby sme si urobili o podobe auta slušnú predstavu. Pre variant RS si v Mladej Boleslavi pripravili tmavý podklad predných svetlometov, nový nárazník s veľkým stredovým nasávacím otvorom, dva postranné budú najskôr falošné a nesú pásy denných LED. Spätné zrkadlá sa farebne snažia splynúť s rámom okien, masívne bočné plochy rozbíja ozdobný prúžok na spodnej hrane dverí, na veku piatych dverí nemôže chýbať krídelko a v difúzore umiestnené dve lichobežníkové koncovky výfuku.

Samozrejmosťou bude špecifický dizajn kolies, v tomto prípade evokujúce lopatky turbíny, čo môže byť vnímané ako odkaz na techniku ​​pod kapotou. Je úplne isté, že opäť pôjde o priamovstrekový 2.0 TSI, čo však zatiaľ isté vôbec nie je, je výkon. sa predpokladať, že sa nebude pohybovať na hranici 200 koní, teda 147 kW, ale mierne vyskočí. Možno na 211 koní minulého Golfu GTI, nie je ale ani vylúčené, že to bude viac, už kvôli posunu o kategóriu vyššie. Zároveň je šanca, že na rozdiel od menšej Fabie RS v tomto prípade zostane možnosť voľby medzi manuálnou a dvojspojkovou prevodovkou.

Tešiť sa môžete na znížený športový podvozok, farebne lakované strmene, športové sedadlá, volant a armádu elektronických asistentov.

 

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1

logonove1

valachovic 120x90.jpg

autofolie zuzi logo

gif20180x180oktober202012

auto123 logo