Takzvané erko nedá Slovákom a Čechom spať. Slávne kupé, ktoré by škodováci radi zase videli v ponuke značky, možno vyrazí v novodobej interpretácii na cestu. Český dizajnér chce novodobú Škodu 110 R postaviť na základoch Audi R8. K odvážnemu plánu hľadá partnerov.
Mladý úspešný český dizajnér, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Petr NOVAGUE, je milovník áut. Už jeho prvý známejší projekt vychádzal zo škodovky. V roku 2004 upravil s Ondrejom Václavík, s ktorým tvoril duo Design-Brothers, superb prvej generácie. Škoda ENVE vtedy bola hviezdou prehliadky Designblok.
Petr NOVAGUE je však hlavne milovníkom bájneho erka. Parádne škodovácke kupé zo sedemdesiatych rokov už raz v novodobom podaní predstavil ako svoju víziu. Teraz sa ku slávnej škodovke vrátil a nový projekt chce doviesť do podoby ozajstného auta.
"Najviac vzrušujúce mi na tomto aute príde relatívne jednoduchá uskutočniteľnosť prestavby. Hoci podobné malosériovej modely postavené na základe iných vozňov nie sú vo svete výnimkou, spojenie techniky Audi R8 a tvarov voľne inšpirovaný českým eRkom je unikátom.
Škoda R by mohla disponovať osem valcovým motorom 4,2 litra (316kW / 430koní) alebo desať valcom.

 

 

 ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1

logonove1

valachovic 120x90.jpg

autofolie zuzi logo

gif20180x180oktober202012

auto123 logo