Auto škoda klub, o. z.

Celý balík športových doplnkov sa nesie v duchu, ktorý už dávnejšie stanovil Superb Sportline, ten ste dokonca mohli vidieť aj na autosalóne v Nitre. Najvýraznejším poznávacím znakom je teda výrazný červený lak s kontrastnými čiernymi prvkami. Medzi ne patria napríklad spojlery na nárazníku, spätné zrkadlá, rám masky chladiča či strešné lyžiny.

 

Okrem toho Kodiaq Sportline zvonku identifikujete vďaka špecifickým diskom s priemerom 19 alebo 20 palcov. Výraznejšie zmeny sa udiali v interiéri. Cestu si doň našli športové sedadlá no predovšetkým športový volant, ktorý výborne padne do ruky. Inak je všetko po starom, technologickou výbavou sa táto verzia podobá na bežný Kodiaq.

Pod kapotou sa zmeny neudiali, no Sportline bude ponúkaný s výhradne s pohonom 4x4. O pohon sa postarajú dva zážihové a jeden vznetový agregát. Meno benzínu bude hájiť 1.4 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Väčšiu silu, konkrétne 132 kW (180 k) na kolesá posiela 1.8 TSI.

Zo vznetovej ponuky je pre športovejšie odetý Kodiaq vyhradená pohonná jednotka 2.0 TDI. Ta je naladená buď na 110 kW (150 k) alebo 140 kW (190 k). Zatiaľ je otázne, kedy sa táto verzia dostane do predaja. Nateraz sa nehovorí ani o cenovke, dá sa však predpokladať, že nebude nízka. Verziám Scout či Sportline Škoda vždy pridelí vyššiu cenovku.

Zdroj: autobild.cas.sk

ask banner forum

 

 

Reklama

 

imgres1